Някои кашкавали са с високо съдържание на калории, натрий и мазнини, което според изследвания може да повлияе на риска от диабет тип 2, сърдечна недостатъчност, коронарна болест на сърцето, хипертония, инсулт и други заболявания.
Освен това любителите на продукта са склонни към повишено производство на инсулин, което се отразява на появата на себум и акне, пише zdrave.to.
Според ETNT приемът на натрий може да бъде намален чрез отказ от фета и твърди разновидности на продукта и замяна на пълномаслено мляко с нискомаслено. Освен това се смята, че изключването от диетата на млечни продукти може да повлияе положително на тонуса и структурата на кожата, както и на нивото на "лошия" холестерол, което се дължи на високото съдържание на наситени мазнини в тях. Те повишават риска от развитие на сърдечно-съдови заболявания.
Освен това, според лекарите, кашкавалът може да е и виновникът за чести главоболия поради съдържанието на тирамин, аминокиселина, често срещана в растителността и свързана с появата на мигрена. Друга причина за отказ от продукта е лошо храносмилане и подуване на корема. Много хора може просто да са алергични или да нямат ензими за разграждане на млечната захар.
Според експерти пълният отказ от кашкавал може да доведе до 7 положителни последици:
- - Подобряване вида на кожата;
- - Намалете проблемите с подуване на корема;
- - Намаляване на честотата на мигрена и главоболие;
- - По-ниски нива на холестерол и риск от сърдечни заболявания;
- - Отслабване;
- - Намаляване на риска от рак;
- - Намаляване на възпалението в тялото.
Добави коментар