Все повече жени избират да декорират ноктите си с гел лак и това съвсем, ама съвсем не е случайно. Предимствата на последния са доста, а някои от тях задължително ще споменем набързо:
- много по-дълготраен е от обикновения (при добро нанасяне може да издържи до две-три седмици, че и повече)
- запазва блясъка си непокътнат с дни
- съхне бързо, защото, всъщност, своевременно се изпича в специална UV лампа. С две думи, впоследствие не е нужно да се пази ревностно, за да оцелее.
Е, гел лакът има и недостатъци, разбира се. За мен, например, трайността му е дяволски... скучна. Направо се уморявам да гледам пръстите си в еднаква премяна толкова дълго време! Има и друго: отстраняването му не се случва по обичайния параграф, а обикновено трябва да се осъществи в салона, в който маникюрът е бил направен. Много жени обаче решават да се справят сами с премахването на специфичното лаково покритие, с което сериозно рискуват да увредят нокътната плочка. Честна скаутска, хубаво е въпросната процедура да се извърши от специалист. Но... ако все пак решите да действате на собствена глава, хвърлете поглед на следващия видео инструктаж:
Значи, да преговорим какво трябва да се направи:
Най-напред, с помощта на хартиена пила леко нарушаваме целостта на гел лака. Внимаваме обаче да не стигнем до плочката. След това потапяме памуче в лакочистител (с ацетон, уви – просто е по-силен) и го увиваме около нокътя. Запечатваме всичко с малък лист фолио. Действаме по същия начин с всички пръсти. Сега изчакваме около десет минути. Полекичка изхлузваме току-що направените "превръзки". Би трябвало гел лакът да е почти премахнат. Остатъците му обаче внимателно ще отстраним с избутвач за кутикули. Ако все още имаме какво да махаме, ще сложим памучетата отново за още 5 минути. Добре е след това да поглезим ноктите си със заздравител, а кожичките - с овлажнител, за ги подхраним. И толкова :)
Разбира се, съветвам ви да се подлагате на тази процедура само при условие, че нямате друг изход. Нещо повече, хубаво е да си почивате от гел лака (както и от обикновения) и от време на време да оставате нелакирани, за да позволявате на ноктите си да дишат.
Пробвайте гореописания инструктаж, а ако знаете някакви други такива спасителни акции, моля, не се колебайте да ги споделяте.
Добави коментар