Преди няколко дни в Япония е затворено посещението на местна историческа реликва, т. нар. "Камък на смъртта".
Според легендата в него е затворен Демон, всяващ хаос.
Камъкът на смъртта (Sessho-seki, 殺生石) се намира в Насу, префектура Точиги, остров Хоншу. Според митовете, преди около хиляда години в него е затворен демонът Тамамо-но-мае, който най-често е изобразяван като красива жена-върколак Кицуне с девет лисичи опашки.
Един ден Тамамо-но-мае решава да унищожи японския император Коное и да заеме трона му, но не успява. Кралската охрана започва да я преследва и тя не успява да избяга от тях и кучетата им.
Тогава, в опит да се спаси, Тамамо-но-мае се превръща в камък, убиващ всеки, който го докосне.
Оттогава камъкът лежи на това място, а близо до него е поставена табела, на която пише защо този камък е опасен. Векове наред той остава на мястото си, но в началото на март 2022 г. внезапно се разделя на две части.
Мнозина виждат в това плашещата поличба, че светът скоро ще бъде погълнат от друга световна война, защото Тамамо-но-мае е известна с това, че всява хаос сред хората.
Изследователите смятат, че Камъкът на смъртта не се различава от другите вулканични скали в района на префектура Точиги. Регионът е известен със серните си горещи извори. Те не виждат нищо зловещо в това, че парче втвърдена лава се разцепва сама.
Що се отнася до слуховете, че камъкът убива онези, които са се приближили твърде много до него или са го докоснали с ръка, изследователите смятат, че може би проблемът е, че вулканичният камък може да излъчва токсични газове.
Но, стотици хиляди хора в Япония, както и в други страни са много уплашени, когато прочитат за пукнатия "демоничен камък" в социалните мрежи.
Местните медии се опитват да успокоят хората, като публикуват статии, че в Камъка на смъртта са виждани пукнатини още преди няколко години и камъкът се е спукал поради факта, че дъждовната вода се е просмукала в него и е отслабила структурата му.
Масахару Сугавара, ръководител на местна доброволческа група, казва пред пресата, че скалата наистина се е счупила и се съгласява, че всичко е просто действие на природата.
Съобщава се, че представители на местните и националните власти ще се срещнат, за да обсъдят по-нататъшната съдба на камъка. Представителят на туризма в Насу споделя, че би искал Камъка на смъртта да бъде възстановен.
Източник: zona666.com
Добави коментар