Не ползвайте "ол инклузив" в тези държави!

Не ползвайте "ол инклузив" в тези държави!

Форматът ол инклузив (all inclusive) понякога изглежда като истински спасител - не ограничавате храната на почивка, винаги сте нахранени и напоени точно в хотела. Какво повече бихте искали?

Междувременно all inclusive изобщо не е еднакво страхотен в различните курорти, а в някои страни изобщо не си струва да харчите пари за него - по различни причини. Corrosive "Subtleties" е съставил списък със страни, в които определено можете да се справите без all inclusive.

Не се взема предвид Египет, защото неговият ол инклузив формат вече се превърна в нарицателен за туристическия бранш, пише сайтът pochivka.blitz.bg.

1. България

За жалост, нашата страна оглавява класацията. В България, според пътешествениците, "ол ​​инклузив" е някак особено избледнял и неизразителен. И въпреки факта, че българската кухня се смята от мнозина за вкусна и, както се казва, приятелска на европейските стомаси. Зеленчуците на местния "бюфет" са описани като "пластмасови", плодовете - неузрели. За обяд и вечеря, оплакват се гостите, сервират едни и същи салати. В същото време на територията на българските хотели често почти няма барове и заведения за хранене, така че не може да се разчита и на гастрономическо разнообразие.

2. Гърция

Тази страна е обичана от мнозина, но има своите отрицателни черти. Първо, според истинските гурме любители, дори в добрите хотели с ол инклузив често се сервират ястия, които не са в състояние да предадат същността на гръцката кухня - независимо дали става дума за храна в таверни, които са пълни по улиците на гръцките градове. И второ, в местните хотели рядко предлагат ол инклузив, а по-скоро обилна закуска и подбрани обяд и вечеря, което ограничава възможността за избор.

3. Израел

Израелските хотели с ол инклузив наистина могат да разочароват феновете на този тип почивка. Храната за закуска, обяд и вечеря ще бъде възможно най-проста: зърнени храни, зеленчуци, няколко вида месо, малко вероятно е да успеете да "хванете" риба. Плодовете обикновено се сервират като десерт, а почиващите могат само да мечтаят за редове торти и сладкиши. От напитките в Израел се използват пакетирани сокове, бира и малка селекция от силен алкохол. Но пакетчетата чай никога не могат да бъдат намерени.

Израелските хотели с ол инклузив наистина могат да разочароват феновете на този тип почивка.

4. Кипър

Кипърските хотели с ол инклузив могат да се похвалят със свежест и отличен вкус на сервираните ястия. Но най-вероятно ще има проблеми с разнообразието: туристите пишат, че хотелите често сервират един и същ не много голям набор от ястия всеки ден, украсявайки само две или три ястия. Така че с течение на времето почиващите започват да търсят гастрономически "приключения" отстрани и съжаляват, че изобщо са резервирали хотел на база ол инклузив.

Говори се, че туристическата индустрия на Кипър отдавна е против въвеждането на ол инклузив системата на острова - в края на краищата това може да остави местните кафенета без клиенти.

5. Тайланд

Форматът ол инклузив в Тайланд не е много разпространен и следователно много скъп. Освен това, с привидното богатство на избор, много туристи се оплакват, че наистина няма от какво да избирате. Защото повечето гарнитури, например, са ориз с различни добавки - и изобщо не е популярен сред нашите сънародници. Супите и месата в сос вероятно ще бъдат много пикантни, тъй като в Тайланд е обичайно храната да се подправя щедро. А десертите, напротив, може да изглеждат безвкусни (освен това тайландците правят и тях предимно на базата на ориз).

 

ключови думи:
ол инклузив туризъм

Добави коментар

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.

Хороскоп

Стрелец
23 ноември – 21 декември