Разцъкай

Изкуството на боя: винг чун 3 » към статия
Сподели галерията:
Сподели снимката:
Снимка: Fitwell.bg
2 от 5
  • Още
  • Кои зодии нямат изневярата за нищо?  6
  • Защо броенето на калории и био храните не са ключ към отслабването  8
  • Татусите - доза самочувствие, глътка спомени  3
  • Витамин В3 идва от космоса  3
  • Ново 20! Водата не е най-хидратиращата напитка  2
  • Да, не или зависи: Трябва ли мъжете да пъшкат по време на секс?  5
  • Фитнес мотивация за нормални хора  9
  • Блондинките са най-агресивни с мьжете  3

Добави коментар

Моля, пишете на кирилица! Коментари, написани на латиница, ще бъдат изтривани.
Коментари 3
Подреди по: Най-нови
Най-стари
  • 3
    от Не е посочен | 21.10.2011 | 18:19
    "1. Първата статия не е интервю със сифу Филип Байер, а своеобразен исторически преглед."
    Именно! Точно защото е един вид исторически преглед можехте да споменете, как се е появило въпросното бойно изкуство в България, кога, кой го е разпространил- с две думи- малко история, ама на нашата географска ширина!
    2.Току що говорих с Красимир Коев-мой приятел, казах му, какво съм Ви писал и обеща да Ви пише за да се коригирате.
    3. Много добре знам, какво сте имала предвид, но това е така, защото се занимавам с Винг Чун. Само че, тази статия може да се чете и от хора, които не разбират от Винг Чун, но за сметка на това си имат понятие от геометрия. На тях Вашето обяснение ще им се стори....най-малкото странно.
    4. За Винг Чун има, ама повярвайте ми достатъчно информация в публичното пространство. Преведени са повече от 20 статии, които се намират разбира се в специализираните сайтове за Винг Чун(премълчавам къде, за да не изглежда като реклама), а материали( включително и видеоматериали ) на английски и руски има дори в повече. Разбира се, когато става въпрос за кланът на Вонг Шун Люн, безспорно най-изявения автор е Дейвид Питърсън(в интернет пространството може да намерите всичко писано някога от него). Той е и автор на единствената книга за стилът, написана до момента.
    Поздрави и от мен!
  • 2
    от Не е посочен | 21.10.2011 | 16:07
    Г-н Кунев, виждала съм ви лично и знам кой сте. Благодаря ви за бележките, те ни най-малко не злепоставят никого. Ще ви обясня защо: (по реда, изброен от вас)
    1. Първата статия не е интервю със сифу Филип Байер, а своеобразен исторически преглед. Вторият материал е интервю, взето лично от него. В първия материал умишлено съм избягвала подробности в хронологически аспект, не защото не съм се запознавала с тях, а защото, както виждате, статиите тук не са на историческа тематика и не изискват поместване на съответните подробности.
    2. Нямам желание да омаловажавам труда на когото и да било. Когато въпросните преподаватели в школите (почти съм сигурна-приятели на Красимир Коев), или самият самият Красимир Коев, прочетат тази забележка, могат винаги да сигнализират, ако забележат нередност, и аз ще нанеса нужните корекции.
    3. Що се отнася до формата на петите и върховете на пръстите, приемам забележката, защото е уместна. Но правя едно уточнение-когато човек седи в тази стойка, в никакъв случай не прилича на плосък триъгълник, което съм имала предвид, когато съм използвала названието "пирамида", което считам в случая за по-образно.
    4. Ако някои тук искаше да си спести труда, нямаше да пише статии, и още по-малко за винг чун, за който като цяло липсва адектватна информация в публичното пространство. Със същия успех можех да се спра на айкидото, което е по-популярно. Написаното тук не е нито плод на фантазиите ми, нито е преписано.
    Поздрави и на вас! Надяваме се да получаваме от вас още информативни коментари.
  • 1
    от Не е посочен | 21.10.2011 | 14:31
    Г-це/жа Русева!

    Статиите, които пишете за Винг Чун са похвално начинание, но бих искал да Ви дам един, или няколко съвета, за да подобрите нивото на предаваната от Вас информация.
    Относно предишните две статии( които бяха нещо като интервю със сифу Филип Байер) според мен липсваше малко развитие в исторически план. В смисъл, щеше да е добре да споменете, че сифу Байер е посетил България за първи път в началото на 90-те години на миналия век. След това, след едно прекъсване от 12-13 години идва за втори път, после има отново период през който той не идва в България за около 3-4 години. Едва от миналата година, след посещение на десетина практикуващи на един семинар в Хърватска, сифу Филип явно доволен от българите реши да ни обърне подобаващо внимание и вече направихме шест семинара. Предполагам Ви прави впечатление разликата!
    Друго, което ми направи впечатление, е че неправилно сте споменали Красимир Коев като инструктор с школи в няколко града. В тези градове наистина има школи, но те се ръководят от други хора и не е честно към тях, този факт да се премълчава.
    Относно сегашната Ви статия, първата неточност е в абзацът за "Структурата на тялото:.....Формата, която образуват връхчетата на пръстите и петите, е пирамидална...."
    Ако вземете лист и химикал лесно ще установите, че формата която ще се образува е... триъгълник. Пирамидъта е триизмерна фигура , и за да се получи е необходимо повече от една равнина.
    Втората неточност е в "Ролята на лакътя:във винг чун управлението на лакътя е от изключително значение." Именно от поместения по горе от Вас абзац не става ясно нищо за въпросния лакът. За да Ви спестя труд и усилие ще Ви кажа какво толкова му е специалното- лакътя трябва да е винаги пред Вас в центъра на Вашето тяло( буквално на няколко сантиметра пред слъчевия сплит).
    Други забележки май нямам. Този коментар не цели да Ви злепостави, Вас или хората от които набирате информация, а само да Ви обърне внимание, да бъдете по точна в предаването и.
    Поздрави, Стефан Кунев( инструктор по Винг Чун в клуб Беймо )
Error 503 Service Temporarily Unavailable

Временно Недостъпен 503

Бяхме информирани за възникналия проблем.


Ще отстраним наличния проблем във възможно най-кратко време.



Можете да отидете на Начална страница